skip to content

 
 
 

Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės

Programos tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos (ES) sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento (EP) vaidmeniu Europos demokratijoje. Joje numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo (Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės. Programoje sėkmingai dalyvaujančioms mokykloms bus suteiktas Europos Parlamento ambasadorių vardas, o geriausi moksleiviai ir mokytojai bus pakviesti apsilankyti Strasbūre arba Briuselyje.

MEPA mokytojai su projekte lenteleMEPA mokytojai su projekte lentele
MEPA mokytojai su projekte lentele

Projektas „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ tai galimybė mokykloms suteikti savo moksleiviams didesnį supratimą apie Europos parlamentinę demokratiją ir prisijungti prie ES mokyklų tinklo.

2016–2017 mokslo metais Lietuvoje prasidėjo projekto „Mokyklos – Europos Parlamenot ambasadorės“ įgyvendinimas. 57 projekto dalyvės, įgyvendinusios projekto reikalavimus (tarp kurių pamokos apie ES ir Europos Parlamentą, informacijos lentynos įkūrimas, Europos dienos šventė ir kt.) tapo mokyklomis EP mokyklų ambasadorių tinklo narėmis. 2018-2019 m. prie tinklo prisijungė jau 84 gimnazijos ir profesinio rengimo mokyklos, o 2019-2020 mokslo metais dalyvauti programoje užsiregistravo 140 gimnazijų ir profesinio rengimo centrų.

Dalyvauti projekte kviečiamos gimnazijos ir profesinio rengimo mokyklos, kuriose mokosi 14-18 metų jaunimas. Mokyklos, besijungiančios prie projekto pirmą kartą, kviečiamos dalyvauti įvadiniuose seminaruose (kurie vyksta rugsėjo pradžioje). Seminarų metu pristatoma mokomoji medžiaga, projekto tikslai ir kriterijai.

Visas projekto sąlygas, mokomąją medžiagą ir naujienas apie atskirų mokyklų vykdomas veiklas rasite MEPA projekto bloge www.mepalietuva.eu

Visais klausimais, susijusiais su projektų, kreipkitės į mūsų biurą telefonu 8 5 2120766 arba epvilnius@europarl.europa.eu.