skip to content
 
 
 
 

MŪSŲ BIURO NAUJIENOS

Šiandien visos Europos dėmesio centre – ne tik kova su pandemija, ekonomikos atsigavimas ir mūsų gyvenimas po pandemijos, bet ir demokratijos vertybės tiek Europos Sąjungos (ES) viduje, tiek ir kaimynystėje. Geriausias laikas ieškoti ilgalaikių sprendimų Europos ateičiai yra dabar. Kokia bus ateities Europos Sąjunga? Žalia ir skaitmeninė? Atspari ir demokratiška? Kokią Europos ateitį įsivaizduoja politikai, visuomenininkai, ekspertai? O kokią ją norėtumėte matyti Jūs?
Karantinas paredagavo visų mūsų gyvenimus ir mūsų profesinės šventės – Europos dienos – minėjimą. Negalime pakviesti Jūsų į gyvus renginius ar koncertus, bet norime paskatinti išeiti iš namų, pasivaikščioti po Vilnių ir pamatyti miestą pro ES prizmę. Naujas Walk15 pasivaikščiojimo maršrutas, skirtas Europos dienai, lauks Jūsų jau gegužės 7 d.
Šiais metais, LUX Europos publikos kino apdovanojimui buvo nominuoti trys filmai: „Dar po vieną“, „Kolektyvas“ ir „Kristaus kūnas“. Kviečiame pamatyti juos Europos dienos savaitgalį ir balsuoti už labiausiai patikusį filmą. Nugalėtojas bus paskelbtas birželio 9 d.
Biuro renginiai ir naujienos
 .
 

EUROPOS PARLAMENTO NAUJIENOS

Birželio 19 d. Strasbūre vyks Konferencijos dėl Europos ateities steigiamoji plenarinė sesija, per kurią bus pristatytas Europos piliečių forumas ir daugiakalbė skaitmeninė platforma.
Europos Parlamento (EP) Užsienio reikalų komitetas trečiadienį aptarė priverstinį į Vilnių skridusio lėktuvo nutupdymą Baltarusijoje ir juo keliavusių disidentų sulaikymą. Kalbėtojai griežtai pasmerkė A. Lukašenkos režimo veiksmus, sveikino stiprią tarptautinės bendruomenės reakciją ir ragino imtis konkrečių priemonių dėl Baltarusijos ateities.
.
Minint žymaus žmogaus teisių gynėjo Andrejaus Sacharovo gimimo šimtmetį, šį mėnesį Vilniuje vyksta renginiai, prie kurių prisideda Europos Parlamentas (EP).
Visos naujienos