MEPA

2024-05-27

Gegužės 23 d. Kauno „Saulės“ gimnazijos mokiniai dalyvavo #MEPA seminare, kuris vyko LRT (Lietuvos nacionalinio transliuotojo) pastate, Vilniuje. Gimnazistai turėjo galimybę susipažinti su svarbiausiais LRT istoriniais etapais, apsilankė įrašų studijose, filmavimų salėse. Vėliau stebėjo tiesioginę Europos politinių partijų lyderių debatų transliaciją iš Europos Parlamento Briuselyje – būta daug įsimintinų akimirkų! 

2024-05-27

Gegužės 16 d. Kauno „Saulės“ gimnazijoje vyko ypatingas renginys – Europos Parlamento simuliacinis žaidimas, kurį organizavo asociacijos „Mano Europa“ atstovai. Komanda pristatė veiklas, kurių tikslas - supažindinti jaunimą su Europos Sąjungos institucijomis, ypač akcentuojant Europos Parlamento sprendimų priėmimo procesą. Veikla suteikė puikią galimybę 3G klasei (mok. R. Sadlauskienė ir S. Milčiūtė) išreikšti savo nuomonę ir paskatino aktyvų dalyvavimą svarbių europinių sprendimų priėmime. 

Tokie renginiai padeda mokiniams geriau suprasti Europos Sąjungos svarbą ir jų pačių vaidmenį demokratiniame procese. 

2024-05-15

Gegužės 9 d. Kauno „Saulės" gimnazijos mokiniai dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto organizuotoje tarptautinėje mokinių ir mokytojų konferencijoje „AŠ – MES – PASAULIS“. Ši konferencija, kuri buvo skirta skatinti mokinius domėtis globaliomis temomis, buvo puiki galimybė mūsų jaunimui aktyviai įsitraukti į svarbias diskusijas ir keistis idėjomis su kolegomis iš įvairių šalių.
Mūsų mokiniai ne tik dalyvavo diskusijose, bet ir atkreipė dėmesį į svarbiausias Kauno, Lietuvos ir pasaulio socialines, kultūrines bei aplinkosaugos problemas: R. Gadeikis iš 1A klasės atkreipė dėmesį į mikro plastiko daromą žalą, o Goda Baranauskaitė ir Neda Jonynaitė iš 3D klasės aptarė aplinkai palankių elgesio įgūdžių formavimą.

2024-05-15

Gegužės 9 d. Kauno „Saulės“ gimnazijoje vyko tradicija tapusi konferencija „Ugdome Europiečius“, skirta Europos dienai! Gimnazistai pristatė ir skaitė pranešimus įvairiomis su ES susijusiomis temomis - nuo euro istorijos iki Europos Sąjungos sukūrimo ir jos reikšmės.
Buvo aptarti ES tikslai bei siekiai bei nepraleista proga aptarti būsimų Europos parlamento rinkimų svarbos.
Aktyviai įsitraukę į diskusijas ir pranešimus, mokiniai įkvėpė auditoriją entuziazmu ir įžvalgomis. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems!

2024-05-15

Gegužės 9 d. Kauno „Saulės“ gimnazijoje buvo minima Europos diena. Tai svarbi proga pabrėžti mūsų bendrąją europietišką tapatybę ir prisiminti Europos Sąjungos svarbą mūsų kasdieniniame gyvenime. Šią dieną, ilgųjų pertraukų metu sauliokai turėjo puikią galimybę dalyvauti įvairiuose žaidimuose ir viktorinose, susijusiose su Europos Sąjunga, bei laimėti įvairių prizų.

2024-05-15

Gegužės 10 d. Kauno „Saulės“ gimnazijoje vyko protų mūšis „Europos Parlamentas, struktūra ir rinkimai“, kuriame dalyvavo net 11 komandų!

Šis protmūšis buvo ne tik tik patrauklus būdas praleisti laiką, bet taip pat puiki proga mokiniams pagilinti ir išbandyti žinias apie ES veiklą, tikslus, siekius ir istoriją bei puikus žinių „atšviežinimas“ prieš artėjančius Europos Parlamento rinkimus.

Džiaugiamės matydami tokį didelį susidomėjimą ir aktyvumą. Nuoširdi padėka visiems, kurie prisidėjo prie šio renginio, ir sveikinimai laimėtojams!

2024-05-09

Gegužės 9 diena - Europos diena. Šią dieną minimos istorinė Šumano deklaracija, kurioje išdėstyta R. Šumano idėja apie naujos formos politinį bendradarbiavimą Europoje, dėl kurio karas tarp Europos tautų taptų neįsivaizduojamas, metinės. Džiaugdamiesi, kad galim būti dalis Europos Sąjungos, puoselėjančios demokratines vertybes, dalinamės mokinių mintimis ir paroda „Ką man reiškia būti europiečiu?“

2024-05-06

Šiuolaikiniame globalizuotame pasaulyje Europos Sąjungos ir jos politikos dinamikos supratimas yra labai svarbus ugdant sąmoningą pilietiškumą ir formuojant ateities lyderius. Pripažindamos šią būtinybę ir siekdamos bendradarbiavimo ir demokratinių bei pilietinių idėjų sklaidos, balandžio 26 d. Kauno „Saulės“ gimnazija organizavo bendras veiklas: seminarą bei  tvarumo dirbtuves. Į šį renginį buvo pakviesta  Vilniaus Simono Stanevičiaus progimnazija.

Užsiėmimų metu mokiniai išbandė Europos Parlamento simuliacines dirbtuves. Gimnazistai pagal scenarijų buvo padalinti į 4 frakcijas (solidarumo, ekologijos, laisvės ir tradicijų), rinkėjus ir stebėtojus. Taip jie galėjo geriau suprasti Europos Parlamento veiklą, šalis atstovaujančių parlamentarų vaidmenį bei Europos Parlamento rinkimų svarbą. Tai itin svarbi patirtis siekiant formuoti jaunimo pilietiškumo vertybes prieš šį birželį vyksiančius Europos Parlamento rinkimus. Taigi įgytos žinios jei ir nesuteiks galimybės anksčiau sudalyvauti rinkimuose, visgi leis kritiškai įvertinti vykstančius procesus ir tinkamų kandidatų rinkimų svarbą Europos ateičiai bei tobulinti sąmoningo piliečio kompetencijas.

Šis Kauno „Saulės“ gimnazijos inicijuotas renginys - neįkainojama pilietiškumo ir mokyklų bendradarbystės išraiška. Mokiniai ne tik nuodugniau susipažino su EU frakcijų veikla, bet ir užmezgė naujas pažintis, kurios, tikėtina, pasitarnaus ateityje kuriant tvarią Europos ateitį ir skiepijant pilietiškumo pareigą.

2024-05-06

Gegužės 3 d. gimnazijoje vyko respublikinis „Lietuvos asociacijos gimnastika visiems" projektas „Tarptautinė šokio diena" - spalvingas ir gražus renginys, kuriame netrūko šypsenų ir gerų emocijų! Nuoširdžiai dėkojame visų pirmųjų klasių merginoms, 4G klasės abiturientėms, modernaus šokio studijai „Sol" bei šventės organizatoriams D. Brazauskienei, O. Smirnovienei, T. Žiūkui, L. Viršulytei. 

2024-05-02

Balandžio 26 d. LR Seime vyko tęstinis Model NATO Vilnius 2024 renginys, kuriame dalyvavo Lietuvos Respublikos vadovai, užsienio valstybių ambasadoriai ir 200 Lietuvos gimnazijų moksleivių bei juos lydintys mokytojai. Mūsų gimnazijai garbingai atstovavo 16 mokinių komanda: Atėnė Spalinskaitė 2H, Viktorija Kuznecova 2H, Pijus Starkus 2K, Emilija Žilinskaitė 2K, Vilius Blažauskas 2K, Izabelė Zdanavičiūtė 4F, Rusnė Rupšytė 4F, Greta Daunoravičiūtė 4F, Monika Karinauskaitė 4E, Rūta Stoniūtė 2C, Markas Varnagiris 2D, Augustė Tauraitė 2D, Ignas Radzevičius 2D, Erikas Beliauskas 4E, Neta Aušiūraitytė 2A ir Viola Dočkutė 2A.
Kiekvienas komandos narys atstovavo skirtingoms NATO valstybėms ir jų pozicijoms NATO priimamuose sprendimuose dėl gynybos biudžeto, klimato kaitos ir NATO generalinio sekretoriaus rinkimo. Renginio metu mokiniai patobulino viešo kalbėjimo anglų kalba įgūdžius, daug sužinojo apie NATO organizacijos struktūrą, sprendimų priėmimo procedūras, NATO aljansui priklausančių šalių interesus. Mokiniai taip pat turėjo galimybę susitikti su Seimo narėmis Orinta Leipute ir Rasa Budbergyte bei užduoti rūpimus klausimus. Renginyje buvo išskirti 18 aktyviausių dalyvių, tarp kurių ir mūsų gimnazijos mokinės Rusnė Rupšytė ir Izabelė Zdanavičiūtė. Kauno „Saulės” gimnazijos dalyvavimą renginyje inicijavo ir organizavo direktorės pavaduotoja ugdymui Andrėja Adašiūnienė, dorinio ugdumo mokytojos Neringa Zaveckienė ir Lina Brazienė.
Renginio akimirkos: nuoroda.

2024-04-30

Balandžio 22-26 dienomis gimnazijos direktorė S. Drazdavičienė ir anglų kalbos mokytojos L. Šeškauskaitė ir I. Zdanavičiūtė lankėsi Valensijoje, Ispanijoje, kur vyko Erasmus+ projekto „Vienas, bet ne vienišas" (Nr. 2023-1-LT-01-KA122-SCH-000129327) kursai mokytojams „SESS- Strategies for Emotional Success in the Schools". Kursus vedė amerikietė Kelsie Kerwin, kuri pasidalino naudingais patarimais, kaip ugdyti emocinį intelektą, kurti pasitikėjimą klasėje ir atpažinti bei valdyti emocijas. Kartu su dalyviais iš kitų šalių - Bulgarijos, Kroatijos ir Italijos - mokytojos atliko įvairias užduotis, diskutavo apie patirtis dirbant su skirtingais mokiniais, atliepiant jų poreikius ir sprendžiant kasdienes ugdymo proceso metu iškylančias problemas. Apsilankę IES El Grao mokykloje kursų dalyviai susipažino su Ispanijos ugdymo sistema, pamatė erdves, kuriose dirba vietiniai kolegos, išgirdo įdomių pasakojimų apie tai, kaip vyksta mokymo(si) procesas, su kokiais iššūkiais susiduriama ir kaip bandoma juos spręsti. Puiki nuotaika ir pozityvumas lydėjo visų kursų metu, išmokė net ir siekiant akademinės sėkmės nepamiršti nei savo, nei mokinių savijautos, emocinio ugdymo svarbos.

2024-04-24

Labai dažnai girdime skambius žodžius „tvarumas“, „tvarus gyvenimo būdas“, bet ar tikrai žinome ir suprantame, ką tai reiškia? Kas yra tvarus aplinkai produktas, tvarus vartojimas ir kaip galime prisidėti prie savo tvarios aplinkos kūrimo? Gal geriausias būdas pradėti nuo savęs? Nuo kasdieninių veiksmų namuose, darbe, gatvėje, gimnazijoje?  Tai labai plati tema, į kurios galimybes balandžio 24 d. gilinosi 2F klasės mokiniai geografijos pamokoje (mokytoja Vita Sesartė) dalyvaudami internetiniuose mokymuose jaunimui apie „Žiedinę ekonomiką ir žaliąsias kompetencijas”, kurią organizavo inovacijų biuras. 

2024-04-22

Balandžio 15 ir 17 d. 1A ir 1B klasių mokiniai pasinėrė į debatų pasaulį!  Mokiniai susipažino su debatų kultūra ir svarba kasdieniame gyvenime. Šios žinios ypač svarbios norint aktyviai sekti ir suprasti gegužės mėnesį vyksiančius Europos Parlamento rinkimus. Mokytis reikšti mintis, dalyvauti konstruktyviame dialoge ir suprasti politinį kontekstą - kiekvieno pilietiško asmens pareiga.   Dėkojame, KDS už konstruktyvią diskusiją.

2024-03-29

Kovo 28 d. Kauno „Saulės“ gimnazijos 2E klasės moksleiviai (klasės vadovė Solveiga Laučienė) lankėsi Kauno miesto savivaldybėje. Didžiojoje salėje, kur vyksta miesto tarybos posėdžiai, moksleiviai, patogiai įsitaisę tarybos narių ir net mero kėdėse, turėjo galimybę užduoti klausimų vicemerui Tomui Jarusevičiui bei tarybos nariui Gediminui Vasiliauskui. Moksleiviai domėjosi Nemuno saloje statomu Mokslo ir inovacijų centru „Mokslo sala“, kada šis bus baigtas ir atvertas visuomenei; tilto, jungsiančio Vilijampolės ir Marvelės krantus, statybomis; taip pat viešojo transporto, dviračių takų, miesto administravimo, švietimo ir kitais aktualiais klausimais.

Be to, moksleiviai apžiūrėjo šalia savivaldybės esančią fotografijų parodą „Antrųjų karo Ukrainoje metinių minėjimas“, atspindinčią jau dvejus metus karo talžomos Ukrainos realybę. Nuotraukose vaizdai iš Charkivo, Lucko, Lvivo miestų. Šios akimirkos užfiksuotos ukrainiečių fotografų ir savanorių.

2024-03-23

Šią savaitę gimnazijoje buvo švenčiama Frankofonija. Pertraukų ir pamokų metu mokiniai susipažino su Prancūzija, jos kultūra, gastronomija, regionų ypatumais, prancūzų kalbos svarba, prancūzakalbių bendruomene pasaulyje. Susitikimo su Erasmus studentais metu mokiniai išgirdo gimtakalbius prancūzus, jų pasakojimus apie savo gimtuosius miestus ir dabartines veiklas, atvedusias į Lietuvą. Tarptautinės prancūzų kalbos ir kultūros, puoselėjamos visame pasaulyje, dienos proga - kovo 20-ąją - mokykloje vyko atvira pamoka. Jos metu daugiakalbystės pavyzdžiais ir asmenine patirtimi Europos erdvėje dalijosi gimnazijos alumnai Ugnė Glebauskaitė ir Kevinas Bykovas bei tiesiogiai iš Europos Parlamento Liuksemburge prisijungusi profesionali vertėja Bernadeta Griciūtė. Šie susitikimai neabejotinai praplėtė mūsų mokinių pasaulėžiūrą ir įkvėpė mokytis užsienio kalbų, keliauti ir pažinti tiek save, tiek aplink esantį pasaulį. Frankofonijos savaitę organizavo mokytojos V. Čepulkauskienė ir I. Zdanavičiūtė.

2024-03-10

Kauno „Saulės“ gimnazija sveikina su Laisvės pavasariu - su Kovo 11-ąja!

2024-03-08

Jonavos Grigorijaus Kanovičiaus viešoji biblioteka, minėdama Lietuvių kalbos dienas, rengė respublikinį moksleivių rašinių konkursą tema „Ateitis priklauso man!“.  Kovo 7 d. vyko laureatų pagerbimo šventė.

Pirmoji vieta ir piniginis 150 eur. vertės prizas bei paveikslas skiriamas AINIUI LUKŠAI 4B (mokytoja Auksuolė Marčiulionienė). Laureatas apdovanojamas už kalbos vaizdingumą, turinio savitumą, kūrybiškumą bei originalų jauno žmogaus santykio su jį supančiu pasauliu atskleidimą.

Džiugu, kad drauge šiame konkurse jėgas išbandė ir pirmokai: Augustė Pimpytė, Smiltė Sabašinskaitė ir Viljamas Visockis iš 1K. Jie apdovanoti konkurso organizatorių padėkomis.

Laureatų apdovanojimo šventėje mokiniai per trumpą ekskursiją susipažino su Jonavos Grigorijaus Kanovičiaus viešąja biblioteka, išklausė vertinimo komisijos pirmininkės pastabų ir dalyvavo muzikinėje edukacijoje – net giedojo sutartinę. Visi dėkingi laureato tėveliui Lorečiui, kuris nuvežė ir parvežė delegaciją. 

2024-03-04

Vasario 29 d. Kauno „Saulės“ gimnazijoje vyko netradicinė pamoka – paskaita „Korupcija,  jos grėsmė valstybingumui ir jos istorija Europoje“, kurią vedė lektorius Alvydas Brazinskas.

1-4-ųjų klasių gimnazijos mokiniai turėjo galimybę analizuoti ypač jautrią, žalingą ir visuomenėje eskaluojamą korupcijos temą. Paskaitoje su mokiniais buvo aptariama korupcijos raidos istorija, „kyšio“ ir dovanojimo sampratų skirtumai bei korupcijos paplitimo mastas pasaulyje ir Lietuvoje. Užsiėmime mokiniai turėjo galimybę ne tik pagilinti žinias, bet ir  pritaikyti jas savo asmeniniame gyvenime. Anot lektoriaus, šie mokymai pagal „tarptautinės antikorupcinės organizacijos rekomendacijas“ yra skirti stiprinti visuomenės dorą ir sąmoningumą.

Paskaitą inicijavo anglų k. mokytoja R. Sadlauskienė, dorinio ugdymo mokytojos L. Brazienė, N. Zaveckienė ir socialinė pedagogė A. Milbutienė. 

2024-02-29

Lietuvos Respublikos bendrojo ugdymo mokyklų 9–12 (I–IV gimnazijų) klasių mokinių tarptautinė konferencija „Globaliame pasaulyje kalbėti savo balsu“

FINDING YOUR VOICE IN A GLOBAL WORLD

Vasario 28 d. būrys mūsų gimnazijos moksleivių dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Globaliame pasaulyje kalbėti savo balsu“. Konferenciją jau ne pirmus metus organizuoja Kauno švietimo inovacijų centras ir Kauno Jono Jablonskio gimnazija. Tikslas – sudaryti mokiniams galimybę analizuoti, aktualizuoti, aptarti įvairių laikotarpių literatūrą, inovatyviai pažvelgti į lietuvio tautinio identiteto virsmą globaliame pasaulyje, ugdyti viešojo kalbėjimo įgūdžius.

Iš pradžių konferencijos dalyviai susitiko su Lietuvos teatralu, režisieriumi, atlikėju, knygų autoriumi Juozu Gaižausku ir išklausė įdomų jo pasakojimą apie piligrimų kelią Ispanijoje, apie raiškos galimybes, apie paauglystės slenksčius. Tada skirstėsi net į penkias grupes pranešimų skaityti.  Kauno „Saulės“ moksleiviai M. Varnelytė, R. Želvytė 1E; L. Steponavičius 2B, M. Jakelis 3G, T. Sabaliauskaitė, M. Mažonytė 3F, D. Greblikas 4A, E. Ašmonaitė, P. Keturakis 4B, G. Kasperavičiūtė 4C, E. Ryzgelytė, D. Viršilaitė 4G dirbo grupėje, kurioms vadovavo moderatorės Dalia Sudarienė ir Gabrielė Čičelytė. Sauliokai ir kitų gimnazijų moksleiviai skaitė pranešimus, klausėsi bendraamžių įžvalgų, diskutavo. Be abejo, kalbėjo savo balsu.

Konferencijai mokinius ruošė lietuvių kalbos mokytojos D. Gasiūnienė, D. Juodenienė, A. Kondrotienė, A. Marčiulionienė, I. Plioplienė

2024-02-26

2024 m. vasario 15 d., Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, 2E klasės mokiniai (aukl. Solveiga Laučienė) dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos, istorijos, muzikos pamokoje „Pilietinės iniciatyvos: kalbos, dainos ir asmenybės, ugdančios tautinį ir pilietinį sąmoningumą“ pagal gimnazijos projektą „Kolega-kolegai“. Pamoką vedė muzikos mokytojas metodininkas Ugnius Ciprisevičius, istorijos mokytoja metodininkė Lolita Juozaitytė ir lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Solveiga Laučienė.

Pamokoje mokiniai klausėsi bendramokslių komentarų apie garsių visuomenininkų – Nijolės Sadūnaitės, Sigito Gedos, Vytauto Landsbergio – kalbas tiesos, laisvės, teisingumo temomis. Tai padėjo suprasti, koks sunkus laisvės kelias ir kiek drąsos reikia pasipriešinti okupantui. „Tik klasta ir melas, būdami bejėgiai prieš tiesą, reikalingi ginklų, kareivių ir kalėjimų, kad pratęstų savo niekšingą viešpatavimą, ir tai tik laikinai“, - mokinė Emilija Balsytė priminė vienuolės Nijolės Sadūnaitės žodžius, pasakytus 1975 m. teisme, kuriame buvo kaltinama dėl „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ dauginimo ir platinimo. Mokinė Kamilė Znaidauskaitė akcentavo žymaus politiko Vytauto Landsbergio žodžius, pasakytus Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinės Asamblėjos 46-ojoje sesijoje 1991 m. rugsėjo 17 d.: „Kuo tikėjo mūsų šalis, kai brutali prievarta ir ciniškas pragmatizmas liepė jau niekuo nebetikėti šiame pasaulyje? Ji tikėjo pagrindiniais dalykais – tiesa ir teisingumu. Tą jausminį, dvasinį žinojimą aš apibūdinčiau taip: yra neteisybė ir skriauda, bet ji laikina, nes negali taip būti, kad neteisybė įsiviešpatautų amžinai.“ O mokinė Gutijera Maziliauskaitė, kalbėdama Sigito Gedos žodžiais („Žodis Lietuvai“, 1988 m.), pabrėžė, kad „mes turime ieškoti savo kelio, laikytis savų papročių ir tradicijų, savo kultūrinio palikimo, turime dar sykį sugrįžti į tvirčiausias iš tvirčiausių pilių ir tvirtovių – į lietuviškas galvas, kad išsilaikytume ne kaip trečiarūšė, o unikali tauta tarp tautų, suvereni valstybė tarp tokių pat suverenių valstybių“.

Pamokoje gimnazistai taip pat dalijosi istorinėmis įžvalgomis, atliko muzikinius patriotinius kūrinius, diskutavo apie pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms.

2024-02-16

Kasmet rengiamas gimnazijos direktorės įsakymas, kuriuo dėkojama bendruomenės nariams už darbus, grįstus pilietiškumo, pagalbos kitiems principais, savanoriškumu ir sąmoningumu, nesitikint jokio atlygio, dėkojama ir klasių kolektyvams bei skelbiamas Vasario 16-osios laureatas.

- Už pilietinį ir socialinį aktyvumą, itin brandžią, iniciatyvią, kūrybišką ir sąmoningą 1918 m. Vasario 16 - osios akte įprasmintą veiklą, puoselėjant humanistinių ir tautinių vertybių nuostatas, Lietuvos, miesto ir gimnazijos istoriją bei tradicijas, Kauno „Saulės“ gimnazijos Vasario 16 - osios laureatu paskelbtas Benas Bačkaitis, 3F klasės mokinys.

- Už atsakingą ir bendradarbiavimu grįstą pilietinę, socialinę, akademinę, projektinę ir kitą veiklą gimnazijoje, mieste ir/ar šalyje padėkota Vidai Čepulkauskienei, prancūzų kalbos mokytojai metodininkei, Daliai Juodenienei, lietuvių kalbos mokytojai metodininkei, Ramūnui Liuokaičiui, informacinių technologijų mokytojui ekspertui, Česlovui Michalkevičiui, budėtojui, kiemsargiui, Sandrai Paštuolytei, ekonomikos mokytojai ekspertei, Rasai Sadlauskienei, anglų kalbos mokytojai ekspertei.

- Už aktyvią, iniciatyvią, pilietišką, atsakingą ir bendradarbiavimu grįstą sąmoningą tautinę, pilietinę, socialinę, akademinę, projektinę ir kitą veiklą gimnazijoje, mieste ir/ar šalyje padėkota net 155-iems 1-4-ųjų klasių mokiniams.

- Už bendruomeniškumu ir sąmoningu pilietiškumu grįstą gimnazijos veiklų puoselėjimą pavyzdingiausia 2023 – 2024 m. m. I pusm. paskelbta 2A klasė (klasės vadovė – Dalia Juodenienė).

- Už aukštus akademinius rezultatus, mokymosi motyvaciją ir atsakingą požiūrį į pamokų lankomumą 2023 – 2024 m. m. I pusm. padėkota 1A klasei (klasės vadovė – Laura Verikienė), 1B klasei (klasės vadovė – Auksuolė Marčiulionienė), 2B klasei (klasės vadovė – Rita Jonaitienė), 2D klasei (klasės vadovė – Ieva Juozelėnaitė), 3B klasei (klasės vadovė – Kornelija Intienė), 3C klasei (klasės vadovė – Sigutė Meškauskienė), 4A klasei (klasės vadovė – Adelė Šarkienė), 4B klasei (klasės vadovė – Vita Sesartė).

Su Vasario 16-ąja, su Valstybės atkūrimo diena!

2024-01-25

Sausio 25 d. vykome susipažinti su išskirtine įmone UAB „Genomika“ ir vienu iš įkūrėjų dr. Luku Žemaičiu. Mokiniai išgirdo apie Lietuvoje plėtojamas pažangias genetikos technologijas ir DNR panaudojimą duomenų saugojimui. Vienuoliktokai turėjo galimybę užduoti klausimus apie kuriamą verslą ir „Genomikos“ plėtojamus projektus bei praplėsti akiratį ieškant savo karjeros kelio.

2024-01-25

Sausio 12 d. keturios gimnazijos mokinės Rusnė Rupšytė, Gertrūda Kupčinskaitė, Airinga Burdulytė ir Justina Češūnaitė iš 4F klasės dalyvavo įtraukiančioje diskusijoje su Europos Parlamento pirmininke Roberta Metsola. Diskusijos tema buvo „Europos ateitis priklauso jaunimui - kokį kelią tiesime?".

Įtraukiančio pokalbio metu dalyviai, turėjo unikalią galimybę užduoti įvairius klausimus pirmininkei Metsolai. Temos apėmė platų spektrą, įskaitant įžvalgas apie artėjančius Europos Parlamento rinkimus, lyčių lygybę, tarptautinius konfliktus.

Sausio 13-osios išvakarėse vykęs renginys buvo didesnės iniciatyvos #MEPALIETUVA, subūrusios jaunimą iš visos Lietuvos gilintis į svarbiausius Europos ateitį lemiančius klausimus, dalis. Gimnazistės aktyviai nagrinėjo tokias aktualias temas kaip konfliktas Ukrainoje su Rusija, klimato kaita, žalioji darbotvarkė, Europos ateitis, EP rinkimai, balsavimo teisė nuo 16 metų, jaunimo galimybės Europoje, studijos ir programa "Erasmus+".

Mūsų MEPA jaunųjų ambasadorių pasidalyti pamąstymai ir požiūriai suteikė diskusijoms gilumo, išryškindami jų aktyvų dalyvavimą ir kruopštų svarstymą labai svarbiais klausimais. Džiaugiamės gimnazisčių aktyvumu!

2024-01-25

Kauno „Saulės„ gimnazijos mokinės Danielė Viršilaitė, Rusnė Rozenbergaitė ir Viltė Valatkaitė ėmėsi iniciatyvos ginti Europos Sąjungos (ES) vertybes, rengdamos apmąstymus skatinantį vaizdo pristatymą.

Sukurtame vaizdo įraše daugiausia dėmesio skiriama ES įsipareigojimui užtikrinti taiką, saugumą ir pagrindinių teisių bei laisvių apsaugą. Gyvenimas Lietuvoje, ES valstybėje narėje, jiems suteikė unikalių galimybių, kurios labai pakeitė jų gyvenimą. Pagrindinės ES puoselėjamos laisvės, įvairovės ir įtraukties vertybės yra šių mokinių įkvėpimo šaltinis, motyvuojantis juos priimti pasaulinio pilietiškumo perspektyvą.

Mokinės ypač pabrėžia ES kompetencijų svarbą švietimo, mokymo ir jaunimo srityse. Jų išraiškingas pasisakymas pabrėžia mūsų bendrą atsakomybę ginti tuos, kurie galbūt neturi vienodų galimybių pasinaudoti tokiomis galimybėmis.

Danielės, Rusnės ir Viltės iniciatyva siekiama didinti informuotumą apie ES vertybių teigiamą poveikį švietimo sistemoje. Jų atsidavimas skatinant platesnį pasaulinio pilietiškumo supratimą matyti iš apgalvotai suformuluotų principų, kuriais grindžiama ES vizija.

Kauno „Saulės“ gimnazijos bendruomenė kviečiama įsitraukti ir balsuoti už vaizdo įrašą, stiprinant vienybės, švietimo ir jaunimo įgalinimo idėją.

Vaizdo įrašas: nuoroda.

Daugiau informacijos: nuoroda.

2024-01-22

Sausio 14 d. 4D, 4E ir 4G klasių mokiniai dalyvavo lietuvių kalbos pamokoje netradicinėje aplinkoje „Emigranto dalia - svajonės ir  realybė“. Abiturientai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis L. Stasiūnaite ir S. Laučiene  LNDT žiūrėjo spektaklį ,,Išvarymas“ (pagal M. Ivaškevičiaus pjesę „Išvarymas: vieno obuolio kronika“), kurio režisierius O. Koršunovas apie spektaklį yra rašęs: ,,Nelengvas spektaklis apie nelengvus laikus. „Išvarymas“ apvalo ir grąžina į bendrystę, kuri ir yra tėvynė, ir rojus.“

O sausio 16 d. visų klasių gimnazijos abiturientai KNDT dalyvavo integruotoje pamokoje „Menininko likimas destruktyviame pasaulyje“: žiūrėjo J. Jurašo režisuotą spektaklį „Balta drobulė“ pagal to paties pavadinimo A. Škėmos romaną.

2024-01-12

Vedėjai: Viola Dočkutė (2A) ir Aidas Laurišas (2A)

Įgarsinimas: Mantas Žilovas (3E), Nedas Garalevičius (3E) ir Liepa Lelešiūtė (2K)

Foto: Benas Bačkaitis (3F) ir Solveiga Laučienė

Organizatoriai: Lijana Čiarienė ir Neringa Zaveckienė

Dalyviai: Kauno „Saulės“ gimnazijos bendruomenė

Organizatoriai: Lijana Čiarienė ir Neringa Zaveckienė

Dalyviai: Kauno „Saulės“ gimnazijos bendruomenė

MES ATSIMENAME, KODĖL ESAME LAISVI! 

2023-12-20

Gruodžio 14 d. Gabriele Kasperaviciute (4C) (mokytoja Dalia Juodeniene) dalyvavo VDU universiteto organizuojamoje konferencijoje „Mokomes kartu: nuo Antikos iki dirbtinio intelekto“ - pristate darba „Ar globalaus pasaulio kontekste patriotizmas tampa iššukiu?“. Studentai, moksleiviai, destytojai, profesoriai ir mokytojai Gabrieles darba pripažino kaip labai stipru darba, kuriame atskleista nuoširdi meile tevynei.

2023-12-11

Kauno „Saulės“ gimnazija Lietuvos pilietinės iniciatyvos „Lietuvos galia“ metinių apdovanojimų ceremonijoje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje apdovanota kaip viena iš šio nacionalinio konkurso laureatė. Šventėje gimnazijai atstovavo direktorė Sonata Drazdavičienė ir įvairių projektų/ akcijų iniciatorė anglų kalbos mokytoja Rasa Sadlauskienė. Nuoširdi padėka visai gimnazijos bendruomenei už prasmingą veiklą drauge!  

Plačiau žiūr.: nuoroda1, nuoroda2.

2023-12-11

Lapkričio 30 d. mūsų gimnazijos MEPA atstovai Austėja Sadlauskaitė 4B, Gertrūda Kupčinskaitė, Justina Češūnaitė, Rusnė Rupšytė ir Airinga Burdulytė 4F, Augustas Brazinskas 3G, Benas Bačkaitis 3F, Linas Steponavičius 2B turėjo neįkainojamą patirtį, lankydamiesi Europos Parlamente Strasbūre, kur atstovavo gimnazijai renginyje „Euroscola 2023. Safe internet for a stronger Europe: The EU’s commitment to cybersecurity”. Renginio metu atstovai dalyvavo interviu ir klausimų sesijoje su Europos Paroamento vice-prezidentu Marc Angel, „inovacijų labaratorijoje” su Dr. Fabio Di Franco, debatuose, kurių metu mokiniai patys dalyvavo Parlamento darbo simuliacijoje: turėjo galimybę pasisakyti priimant sprendimą, diskutuoti įvairiomis Europos Sąjungai aktualiomis temomis. Simuliacinės veiklos metu mokiniai  įsijautė į Parlamento narių veiklą bei diskusijas ir netgi turėjo galimybę dalyvauti balsavimuose. Džiaugiamės turėdami galimybę prisidėti prie Europos ateities sprendimų.

Patys dalyviai apie renginį atsiliepia taip:

Augustas Brazinskas: „Pirmoje renginio dalyje turėjome puikią galimybę užduoti mums rūpimus klausimus ES parlamento viceprezidentui Marc Angel. Buvo įdomu išgirsti, kas aktualu kitų šalių jaunimui, o ypač  matyti, kaip atvirai viceprezidentas atsakinėja į provokuojančius klausimus.”

Gertrūda Kupčinskaitė: „Džiaugiuosi, kad galėjau dalyvauti šiame renginyje, kuriame buvo aptariamos jaunimui svarbios temos. Smagu buvo išgirsti skirtingoms Europos šalims atstovaujančių mokinių nuomones.”

2023-12-04

Minint tarptautinę Tolerancijos dieną lapkričio paskutinėmis savaitėmis gimnazijoje vyko integruotos patyriminės dorinio ugdymo, psichologijos ir sociokultūrinio ugdymo pamokos 1 -ųjų klasių mokiniams „Tolerancijos iššūkiai šiuolaikinėje visuomenėje“. Mokiniai  kūrė vaidybines situacijas, skatinančias analizuoti ir tyrinėti tolerancijos problemas artimiausioje aplinkoje: šeimoje, mokykloje, visuomenėje, viešojoje erdvėje, darbe, socialinėje aplinkoje ir politikoje. Stebėdami ir tyrinėdami situacijas supratome, kad „jei galėtume pažvelgti į vienas kito širdį ir suprasti unikalius iššūkius, su kuriais susiduria kiekvienas iš mūsų, elgtumėmės daug švelniau, būtų daugiau meilės, kantrybės, tolerancijos ir rūpesčio“ (Marvinas Ashtonas).

2023-11-28

Lapkričio 23 d. anglų k. Inesa Sadlauskaitė Briuselyje, Europos parlamente, dalyvavo EDUCATORS EVENT 2023, skirto formaliojo ir neformaliojo švietimo mokytojams. Ši iniciatyva sujungė švietimo specialistus iš visos Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės, siekiant pasidalinti geriausiomis praktikomis, metodais ir įrankiais ir paremti projektus, siejančius mokytojus ir mokinius bei skatinančius jaunimo aktyvumą balsuoti birželio mėnesį vyksiančiuose Europos parlamento rinkimuose, prisidėti demokratinių procesų plėtros. 

Renginio metu mokytojai, siekdami ne tik dalintis savo patirtimi, bet ir gauti įkvėpimo naujiems projektams kurti, įsitraukė į įvairias dirbtuves, projektų planavimo veiklas.

2023-11-22

Lapkričio 20 d. Kauno „Saulės“ gimnazijos 4C kl. mokinė Gabija Mickūnaitė (mok. L. Verikienė) ir 4H kl. mokinės Vakarė Mieldažytė ir Danielė Zikutė (mok. L. Juozaitytė) dalyvavo Lietuvos gimnazijų mokinių mokslinių tiriamųjų darbų konferencijoje. Konferencija vyko Vilniuje, ISM Vadybos ir ekonomikos universitete.

2023-11-20

2023 m. lapkričio 17 d. Kauno ,,Saulės” gimnazijos mokinės l . M. Macijauskaitė (4B), G. Kasperavičiūtės (4C), D. Lamsargytė (3C), A. Budreikaitė (2B), G. Starevičiūtė (2E), A. D. Martišiūtė (2K) ir mokytojos D. Juodenienė ir L. Stasiūnaitė dalyvavo Seimo rūmų Kovo 11-osios Akto salėje vykusiame valstybinės kalbos statuso atkūrimo 35-mečio minėjime „Kartu kalboje ir valstybėje“. Šiuo renginiu siekiama paminėti 1988 m. lapkričio 18 d. įvykius, kai tuometė Lietuvos SSR Aukščiausioji Taryba, spaudžiama Sąjūdžio išjudintos visuomenės, pripažino lietuvių kalbą valstybine.

2023-11-20

Lapkričio 15 d. Kauno „Saulės” gimnazijos 3 B, C, E, H klasių mokiniai (mok. V. Sesartė), besimokantys geografijos, kartu su daugiau kaip 250 moksleivių iš visos Lietuvos VDU Žemės ūkio akademijoje minėjo GIS dieną. Renginyje mokiniai, atlikdami užduotis bei dalyvaudami viktorinoje, įgijo ne tik naujų žinių, bet ir praktinės patirties. 

2023-11-10

Lapkričio 8 d. 2B, 2C ir 2D klasių mokiniai dalyvavo integruotame MEPA, anglų kalbos ir istorijos projekte „Crimes against humanity in the eyes of a European / Nusikaltimai žmonijai Europos piliečio akimis“. Pirmiausia mokiniai apsilankė Lietuvos Aukščiausiame Teisme, kur susitiko su baudžiamųjų bylų teisėja prof. Rima Ažubalyte, kuri ne tik papasakojo apie teismo procesus, bet ir pravedė įtraukiančią edukaciją, kurios metu mokiniai inscenizavo realią LAT bylą: vieni tapo gynėjais, kiti – prokurorais, dar kiti – teisėjų kolegijos nariais.

Iš teismo mokiniai keliavo į Lukiškių kalėjimą, kur jų laukė įspūdingas pasivaikščiojimas po moderniausią kalėjimą Rusijos imperijoje. Vedžiojami po patalpas, kuriose gyveno įkalinimą iki gyvos galvos gavę nusikaltėliai, mokiniai ne tik pamatė jų išvaikščiotus koridorius, pasimatymų kambarį, bet ir išgirdo daug įdomių istorijų apie kalinių gyvenimą.

Po pietų mokiniai aplankė Okupacijų ir laivės kovų muziejų, kur edukacijos metu praplėtė savo žinias apie partizanus, tremtį ir kadaise miesto centre įsikūrusios Sovietų Sąjungos represinės institucijos žiaurumus, aplankė KGB kalėjimą, pamatė mirties nuosprendžių vykdymo patalpą.

Išgirsti faktai ir pamatyti vaizdai padėjo mokiniams susidaryti tvirtesnį įspūdį apie nusikaltimus žmonijai, jų žiaurumų priežastis ir pasekmes žmonėms, šeimoms, tautoms. Projektą organizavo anglų kalbos mokytojos I. Sadlauskaitė ir I. Zdanavičiūtė.

2023-10-24

Kauno „Saulės“ gimnazija anglų kalbos mokytojos Rasos Sadlauskienės iniciatyva dalyvavo nacionaliniame LR Prezidento globojamame projekte „Lietuvos galia“. Mūsų gimnazija dalinosi įkvepiančiais bendruomenės, visuomenės stiprumo pavyzdžiais. „Stipri Lietuva“ iniciatyvose dalyvauja net 130 šalies bendruomenių, iš kurių, pasibaigus pirmajam etapui, Kauno „Saulės“ gimnazija yra trečia. Nuoširdi padėka visiems, kurie palaiko gimnazijos iniciatyvas!

Šių metų gruodžio 9 d. Kauno „Saulės“ gimnazija yra kviečiama į  LR prezidentūroje vyksiantį renginį, kur bus paskelbti antrojo etapo rezultatai.

Daugiau informacijos: nuoroda.

2023-10-19

Spalio pirmąją ir antrąją savaitę „Saulės“ gimnazijos bibliotekoje-informaciniame centre vyko integruotos dorinio ugdymo - bibliotekos pamokos netradicinėje aplinkoje „Vertybių paieška knygų lentynose“. 1-ųjų klasių mokiniai susipažino su bibliotekos struktūra, taisyklėmis bei turėjo galimybę prisiliesti prie nežinomų knygų. Kiekvienas mokinys knygų lentynose rado savo mėgstamos temos knygą, kurią patyrinėjęs rado mintį, citatą, ištrauką, geriausiai atspindinčią jo pasaulėjautą. Mokiniai dalinosi savo įžvalgomis ir turėjo galimybę išgirsti kitų atradimus.

EDUCATORS EVENT 2023 - ne tik platforma dalintis žiniomis ir gerąja praktika, bet ir puiki galimybė kurti ryšius, kurie padės plėtoti švietimo projektus ir stiprinti tarptautinę pedagogų bendruomenę.

Rugsėjo 29 d. MEPA nariai dalyvavo Kauno jaunimo atstovų debatuose su Europos Parlamento nariu Juozu Oleku ir LR Seimo nariu Mindaugu Linge. Renginio metu politikai aptarė jaunimui aktualias temas: „DiscoverEU” programą, artėjančius Europos Parlamento rinkimus ir jaunų žmonių įsitraukimą į šalies politiką. Abu lektoriai taip pat papasakojo savo asmenines patirtis savo srityse ir davė naudingų patarimų jaunimui, trokštančiam sekti jų pėdomis.

Rugsėjo 29 d. kaip ir kasmet, pažymėdami Europos jaunimo judėjimo savaitę, prisijungėme prie Europos projekto, organizuojamo Lietuvos asociacijos, „Gimnastika visiems #Beactive - judėk šokio ritmu 2023“ bei sušokome masinį šokį. Dėkojame 1G,1H, 2H klasių merginoms. Renginio organizatorės - D. Brazauskienė ir O. Smirnovienė.

Rugsėjo 25 – 29 d. gimnazijoje vyko užsienio kalbų savaitė, o rugsėjo 26 d. šventėme Europos kalbų dieną. Užsienio kalbų savaitė buvo tikrai įdomi: pertraukų metu grojo muzika skirtingomis kalbomis, per mokyklos TV matėme 3B klasės mokinių Mato Bukausko ir Luko Jukštos sukurtą video reportažą apie Europos kalbų dieną, mokiniai gausiai dalyvavo poezijos konkurse, atsakinėjo į viktorinos klausimus pertraukų metu bei vykdė įvairias veiklas pamokose.
Penktadienį, rugsėjo 29 d., vyko užsienio kalbų savaitės baigiamasis renginys „Kalbų virtuvė", kuriame buvo apdovanoti konkursų nugalėtojai. Renginyje dalyvavo svečiai ne tik iš VDU UKI, bet ir iš Sakartvelo bei tolimosios Kenijos, kurie žaismingai ir įdomiai pasakojo apie jų krašto kalbas ir kultūrą.

Rugsėjo 26 d. gimnazijos mokinių komanda Rusnė Rupšytė 4F, Gertrūda Kupčinskaitė 4F, Ainis Lukša 4B, Augustas Brazinskas 3G (mokyt. R. Sadlauskienė) vyko pas MEPA partnerius Kretingoje ir dalyvavo renginyje Europos kalbų dienai paminėti. Renginį sudarė dvi dalys: protmūšis ir Europos valstybių pristatymas (kalba, kultūra, papročiai, indėlis ES ir pan). Sauliokų komanda protų mūšyje nugalėjo Kretingos, Mažeikių ir Klaipėdos komandas ir laimėjo 1-ąją vietą. Antrojoje renginio dalyje projekto dalyviai klausėsi įdomių bei įtraukiančių pristatymų apie Daniją, Airiją, Ukrainą, Portugaliją bei Graikiją, turėjo išskirtinę galimybę susipažinti su šalių kalbomis, papročiais...... ir pasimokyti graikų tautinio šokio sirtakis. Įdomi patirtis, nuostabūs įspūdžiai! 

2023-09-23

MEPA nariai dalyvavo Kauno jaunimo atstovų debatuose su Europos Parlamento nariu Juozu Oleku ir LR Seimo nariu Mindaugu Linge. Renginio metu politikai aptarė jaunimui aktualias temas: „DiscoverEU” programą, artėjančius Europos Parlamento rinkimus ir jaunų žmonių įsitraukimą į šalies politiką. Abu lektoriai taip pat papasakojo savo asmenines patirtis savo srityse ir davė naudingų patarimų jaunimui, trokštančiam sekti jų pėdomis.

2023 m. rugsėjo 14 d. - 1H gimnazijos klasės mokiniai startavo į Lietuvos banką. Būsimi finansininkai, antrepreneriai, apskaitininkai, bankininkai dalyvavo netradicinėje aplinkoje surengtoje edukacijos pamokoje Lietuvos banke, tema „Lietuvos banko paslaptys, pinigų istorija“. 

2023-09-11

Rugsėjo 8-11 d. Kauno „Saulės“ gimnazijos 4A ir 4B klasių mokiniai (mokyt. Laura Verikienė) išvyko į „Žaliojoje odisėjoje“ laimėtą kelionę į Belgijos sostinę Briuselį. Susipažino su Briuselio lankytinomis vietomis, aplankė eurokomisarą Virginijų Sinkevičių bei Lietuvos ambasadorių Arnoldą Pranckevičių. Įdomi patirtis ir daug įspūdžių!

2022 m. gruodžio 5-6 d. Lisabonoje, Portugalijoje, vyko tarptautinis „Erasmus+” seminaras „Language Policy and the European Strategies“, kuris buvo skirtas visų formaliojo švietimo sektorių – bendrojo ugdymo, profesinio mokymo, suaugusiųjų švietimo ir aukštojo mokslo ir studijų – institucijų atstovams. Šioje konferencijoje dalyvavo keturios atstovės iš Lietuvos, viena iš jų - Kauno „Saulės“ gimnazijos mokytoja Rasa Sadlauskienė.

Pagrindinis renginio tikslas – sukurti partnerystę tarp keturių pakviestų sektorių institucijų, siekiant plėtoti projektus daugiakalbėmis temomis. Seminaro metu buvo pateiktos gairės ir informacija, kuria buvo siekta motyvuoti dalyvius, įskaitant tuos, kurie turi mažai patirties planuojant ir plėtojant Europos partnerystės projektus arba neturinčius patirties. Be to, atkreiptinas dėmesys ir į jau turinčius patirties kuriant projektus daugiakalbėms grupėms ir susidomėjusius strategine plėtra žmonėmis.

Patirtis, įgyta „Language Policy and the European Strategies“ seminarų metu – neįkainojama ir naudinga MEPA projekto veiklų, kurios skatina tarpkultūriškumą, stiprina europinį identitetą, padeda geriau pažinti kitų kultūras, tobulinimui.


Lapkričio 8 d, įgyvendinant projektą MEPA, vyko integruota fizinio ugdymo ir anglų k. pamoka, skirta Europos sveikos gyvensenos dienai paminėti. Pamokoje dalyvavo 3C, 3D ir 3K klasių gimnazistai ir jų mokytojos Rasa Sadlauskienė, Sandra Milčiūtė, Kornelija Balčiūnaitė, Diana Brazauskienė. Užsiėmime mokiniai gilino žinias sveikos mitybos ir sveikos gyvensenos tema.


Nuo 2017 m. Kauno „Saulės“ gimnazija dalyvauja MEPA programoje („Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“), kurios tikslas yra ugdyti jaunuosius europiečius, pristatant  jiems Europos Sąjungos poveikį jų kasdienybei skirtingose gyvenimo srityse. MEPA programos metu mokiniai skatinami aktyviai įsitraukti į įvairias veiklas bei tapti jaunesniaisiais MEPA ambasadoriais. Jaunesniuosius ambasadorius mokykloje visada kuruoja vyresnieji MEPA ambasadoriai – mokytojai. Daugiau informacijos:

Dalyvavimas tęstinėje MEPA programoje turi daugialypės naudos:

  • mokiniai ne tik įgyja žinių apie ES aktualijas ir teikiamą naudą, bet taip pat tobulina kritinio mąstymo, komunikacinius ir organizacinius įgūdžius, padėdami vesti pamokas bendraamžiams bei organizuoti ir įgyvendinti renginius skirtus MEPA programai;
  • darbas grupėje suteikia gimnazistams galimybę išbandyti lyderio poziciją bei įgyti darbo komandoje patirties;
  • mokiniai, jaunesnieji MEPA ambasadoriai, turi galimybę dalyvauti Europos Parlamento biuro Lietuvoje organizuojamuose seminaruose bei susitikimuose su EP nariais, Lietuvos politikais bei politikos apžvalgininkais, žinomais asmenimis, kurie dažnai matomi viešojoje erdvėje bei bendradarbiauti su kitomis MEPA programoje dalyvaujančiomis mokyklomis Lietuvoje ir užsienyje;
  • sėkmingai įvykdžius MEPA programos metinius reikalavimus, vyresnieji ir jaunesnieji MEPA ambasadoriai gauna galimybę dalyvauti tarptautiniuose Europos Parlamento organizuojamuose renginiuose, tokiuose kaip „Euroscola“ bei seminarai mokytojams.

Naudingos nuorodos susijusios su MEPA programa:


Gegužės 10 d. Kauno „Saulės“ gimnazijos bendruomenė minėjo Europos dieną. Šiai progai pažymėti kiekvienais metais organizuojamas renginių ciklas „Ugdome europiečius“.

Šiemet gimnazistai turėjo progą pabendrauti su europarlamentarais Rasa Juknevičiene ir prof. Liudu Mažyliu bei LR Seimo Europos reikalų komiteto nariu Gintautu Palucku. Susitikimų metu buvo diskutuojama aktualiais Lietuvai ir ES klausimais, tokiais kaip aplinkosauga, sveikatos apsauga, kylančios grėsmės dėl režimų kaimyninėse valstybėse prie rytinės sienos, ekonomika bei ES santykiai su Kinija.

Ne tik susitikimų gausa šiemet pasižymėjo Europos dienos minėjimas, bet ir gimnazistų kalbine bei menine kūryba: lietuvių ir užsienio kalbų pamokose mokiniai rašė laiškus su linkėjimais ir sveikinimais ES bei savo įžvalgas ir supratimą apie ES įkūnijo piešiniuose, kurių virtuali paroda publikuojama gimnazijos svetainėje ir Facebook paskyroje.

Žinias apie ES mokiniai galėjo pademonstruoti žaisdami virtualų žaidimą „Ką tu žinai apie ES?“. Sveikiname šio žaidimo nugalėtojus: I vieta – Makarskas Ignas (2B), II vieta – Pijus Dulskas (2K) ir III vieta – Meda Petraškaitė (3C).

Dėkojame visų klasių gimnazistams už aktyvų dalyvavimą renginiuose; jauniesiems MEPA ambasadoriams – 4E klasės mokiniams Rūtai Marijai Remeikaitei, Grantui Erstikiui, Samantai Venckutei ir Kristupui Viršilai už diskusijų su svečiais moderavimą; istorijos, lietuvių kalbos, užsienio kalbų, etikos mokytojams ir socialinei pedagogei už pagalbą organizuojant bei vedant virtualius renginius.


#MEPALietuva #EuroposDiena Virtuali Kauno “Saulės” gimnazijos gimnazistų piešinių paroda, skirta Europos dienai paminėti, yra viena dalis iš kasmetinio renginių ciklo „Ugdome europiečius“. Gimnazistai savo žinias ir įžvalgas perteikia pasitelkdami savo kūrybą bei įvairią techniką jai atlikti. Dėkojame gimnazistams ir jų mokytojai Astai Matukynaitei-Varnauskienei.

Atnaujinta: 2024-06-03
  • Elektroninis dienynas
  • Priėmimas į gimnaziją
  • Tėvams
  • Mokiniams
Pamokų laikas
5. 12.00 - 12.45
  • 1. 08.00 - 08.45
  • 2. 08.55 - 09.40
  • 3. 09.50 - 10.35
  • 4. 11.05 - 11.50
  • 5. 12.00 - 12.45
  • 6. 12.55 - 13.40
  • 7. 13.50 - 14.35
  • 8. 14.45 - 15.30