Integruota pamoka „Kūrybinės interpretacijos“

  • Paskelbė : Ramūnas Liuokaitis
  • Paskelbta: 2024-12-14
  • Kategorija: Renginiai

Gruodžio mėn. 11 d.  2ABK klasių mokiniai lydimi klasių vadovių I. Bakutienės, A. Marčiulionienės ir L. Verikienės, išvyko į integruotą lietuvių kalbos, dailės, teatro, dorinio ugdymo, pamoką „Kūrybinės interpretacijos“, kurios tema - šiuolaikinio ir klasikinio meno interpretacija. Pamoka vyko MO muziejuje – edukacija „Kas vyksta šiame paveiksle?“ - ir Vilniaus mažajame teatre – spektaklis „Orfėjas“ (rež. Ž.Vingelis). Pamokos tikslas - reflektuoti daugialypį meno kūrinio poveikį, suvokti klasikinio meno interpretaciją, atpažinti antikos motyvus.

Sauliokams patiko edukacija „Kas vyksta šiame paveiksle?“ MO muziejuje, nes buvo  pagrįsta aktyviu edukatorės ir dalyvių dialogu. Pokalbio vedėja remėsi universalia klausimų sistema, sukurta psichologės Abigailės Housen ir edukatorius Philipo Yenawine’o. Kadangi kiekvienas dalyvis paveikslus mato skirtingai, edukacijos pradžioje dėmesys buvo sutelktas į objektyvius meno kūrinį apibūdinančius faktus: formą, kompoziciją, spalvą, medžiagas. Vėliau buvo aptariamos subjektyvios moksleivių siūlomos kūrinio interpretacijos. Akcentuojami jausmai, pojūčiai, nuotaikos. Dirbama ir poromis, ir grupėmis. Ir užrištomis akimis, ir atsisėdus, ir atsigulus. Ir mušant būgną, ir klausant švilpiančios bambos. Edukatorė mokiniams  padėjo sukurti savo pačių „tiesą“, apibūdinančią meno kūrinį, kartu atkreipti dėmesį į problemas, aktualias mūsų visuomenei.

Po edukacijos mokiniai pasigrožėjo visos Lietuvos Kalėdų simboliu tapusia egle „Žaisliukas Vilniui“  Katedros aikštėje. Pasivaikščiojo po šventinę sostinę: galėjo išvysti Kalėdinės muges, šventines dekoracijas. Šį Kalėdų sezoną Vilnius švenčia, apdengęs savo skulptūras rankų darbo šventiniais mezginiais. Dešimt talentingų mezgėjų papuošė 11 skulptūrų visame mieste kojinėmis, kepurėmis ir kitais kalėdiniais aksesuarais. Ši iniciatyva paverčia miestą jaukia, magiška erdve.

Pasidžiaugę kalėdinėmis dekoracijomis mokiniai VMT stebėjo spektaklį „Orfėjas“,  sukurtą pagal XX a. I pusės prancūzų dramaturgo Jean‘o Cocteau pjesę, parašytą kone prieš šimtą metų. Tačiau pjesėje paliečiamos temos ne mažiau aktualios bei svarbios ir šiandien. Pasak spektaklio režisieriaus Ž. Vingelio, tai savotiška pasaka apie sapną ir realybę, santykius ir šeimą, karjerizmą, užgožiantį pastarąją: „J. Cocteau čia elgiasi kaip atsargus žonglierius, kurdamas pasaulį, kuriame nėra vienos tiesos, o sapnai vėl virsta tikrais.“ Per pertrauką mokiniai diskutavo, su mokytojais aptarė dramos simbolius, lygino su pamokose nagrinėtu graikų mitu „Orfėjas ir Euridikė“. Taigi, pamoka nepaliko abejingų – diskusijos bus pratęstos per lietuvių kalbos pamokas.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Priėmimas į gimnaziją
  • Tėvams
  • Mokiniams
Naujienų archyvas